Jak Maria Skłodowska-Curie odkrywała rad czyli promieniotwórczość wokół nas

Maria Skłodowska-Curie, polska uczona wszech czasów, dwukrotna noblistka, która zajmowała się badaniami nad promieniotwórczością polonu i radu. Poznamy ciekawostki i anegdoty dotyczące Marii oraz zanalizujemy aktualne korzyści i zagrożenia, które niesie promieniotwórczość.

Typ szkoły:
Liczba osób:
poniedziałek, 21 Wrzesień, 2015 - 12:00
Maria Skłodowska-Curie, polska uczona wszech czasów, dwukrotna noblistka, która zajmowała się badaniami nad promieniotwórczością polonu i radu. Poznamy ciekawostki i anegdoty dotyczące Marii oraz zanalizujemy pojęcie promieniotwórczości w praktyce.
Beata
Dasiewicz
dr inż.
Katarzyna
Dobrosz-Teperek
ul. Nowoursynowska 159C
Ze względu na trwający remont siedziby Polskiego Towarzystwa Chemicznego, lekcja festiwalowa odbędzie się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, bud.32 (Wydział Nauk o Żywności), piętro II, sala 2070.