Podstawowe informacje dotyczące budowy szkieletu ssaków

Uczestnicy lekcji festiwalowej zostaną zapoznani z ogólną budową szkieletu ssaków. Początkowo na przykładzie kości zwierząt domowych i gospodarskich takich jak koń, bydło, pies, kot oraz świnia, zostanie omówiona ogólna budowa szkieletu ssaków. Następnie uczestnicy zwiedzą muzeum osteologiczne, gdzie zapoznają się z budową szkieletu zwierząt dzikich i egzotycznych w aspekcie analizy porównawczej.

Typ szkoły:
Liczba osób:
wtorek, 22 Wrzesień, 2015 - 11:00
Na przykładzie kości zwierząt takich jak koń, bydło, pies, kot oraz świnia uczestnicy lekcji zostaną zapoznani z ogólną budową szkieletu ssaków. Następnie uczestnicy zapoznają się z budową szkieletu zwierząt dzikich i egzotycznych
dr hab.
Małgorzata
Dzierzęcka
ul. Nowoursynowska 159
Budynek Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, nr. 24, imienia Prof. Bareja, parter, Zakład Anatomii Porównawczej i Klinicznej