Dlaczego matematyk to najlepszy przyszły zawód w USA?

Dlaczego większość najlepszych profesji wymaga umiejętności matematycznych? Przedstawiamy powody, dla których warto studiować matematykę. Matematyka, tak jak jest nauczana w szkole, kojarzy się przede wszystkim z nudnymi zadaniami rachunkowymi. Tymczasem naprawdę jest to swoisty język za pomocą którego można bardzo efektywnie opisywać świat. Jednocześnie rozwój cywilizacji doprowadził do tego, iż taki sposób myślenia zaczyna być bardzo użyteczny, czyniąc matematyków wysoce ‘zatrudnialnymi’. O tym i ciekawych praktycznych zastosowaniach matematyki opowie dr. Kamil Kulesza, który stoi na czele Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów PAN  (www.maths.com.pl).

Dostępne od:
niedziela, 20 Wrzesień, 2015 - 16:00
Dlaczego większość najlepszych profesji wymaga umiejętności matematycznych? Matematyka to język, za pomocą którego można efektywnie opisywać świat. Taki sposób myślenia zaczyna być bardzo użyteczny, czyniąc matematyków wysoce ‘zatrudnialnymi’
Współorganizator:
Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania