Bohaterowie Cyber Świata – jak ograniczyć przemoc w Internecie.

Zajęcia adresowane są do szkół gimnazjalnych. Celem zajęć jest uwrażliwienie uczniów na problem cyberprzemocy i przedstawienie im metod radzenia sobie w sytuacji zetknięcia się z agresją internetową. Liczba nastoletnich użytkowników Internetu rośnie z roku na rok, jest on miejscem ich codziennej komunikacji. Dzieci często nie mają świadomości, jakie konsekwencje mają ich zachowania w Sieci i mogą nieświadomie przyczynić się do czyjegoś cierpienia. Podczas zajęć zdefiniowane zostaną sytuacje, które są przemocą internetową i mogą być krzywdzące dla innych. Omówiona zostanie specyfika komunikacji zapośredniczonej przez media elektroniczne. Wspólnie zastanowimy się, czym różni się ona od komunikacji twarzą w twarz, dlaczego łatwiej o nieporozumienia w Internecie. Uczniowie dowiedzą się, jak zachować się w przypadku bycia świadkiem lub osobą doświadczającą przemocy internetowej, w jaki sposób szukać pomocy. Modelowane będą pozytywne zachowania świadków cyberbullyingu, które ograniczają różne przejawy przemocy internetowej takie jak: zamieszczanie i powielanie obraźliwego materiału (zdjęć,filmów), Internetowe kłótnie, hejtowanie. Zajęcia będą miały interaktywną formę warsztatową. Uczniowie będą ćwiczyć umiejętności miękkie, które ograniczają występowanie zachowań cyberprzemocowych. Uczestnicy będą mieli możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia i praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy w ćwiczeniach ucząc się odpowiedzialności za podejmowane w Internecie działania.

Typ szkoły:
Liczba osób:
Klasa od:
Klasa do:
poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016 - 12:00
Zajęcia adresowane są do szkół gimnazjalnych. Celem zajęć jest uwrażliwienie uczniów na problem cyberprzemocy i przedstawienie metod radzenia sobie w sytuacji zetknięcia się z agresją internetową.
Organizator:
Julia