Jakie to proste czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o swojej komórce

Tematyka zajęć rozszerzy wiedzę dzieci z dziedzin takich jak: biochemia, biologia molekularna, biotechnologia i mikrobiologia. Warsztaty biologiczne pozwolą dzieciom poznać tajemnice budowy i organizacji pojedynczej komórki. Poznają m.in. fabryki, które kryją się w ich wnętrzu i procesy w nich zachodzące oraz zbudują kolorowy model DNA. Rozwikłają także zagadkę kodu genetycznego i wyprodukują razem białko. Wykonując samodzielnie preparat, będą mogły zobaczyć pod mikroskopem swoje komórki nabłonkowe i podejrzeć ich DNA. Zobaczą również świecące komórki bakterii i własnoręcznie zastosują techniki wykorzystywane na codzień w laboratoriach.

Typ szkoły:
Liczba osób:
poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016 - 11:00
wtorek, 27 Wrzesień, 2016 - 11:00
środa, 28 Wrzesień, 2016 - 11:00
Dzieci poznają tajemnice budowy i organizacji komórki, "fabryki", które kryją się w ich wnętrzu oraz zbudują kolorowy model DNA. Rozwikłają także zagadkę kodu genetycznego i razem wyprodukują białko.
dr inż.
Zawistowska-Deniziak
dr inż.
Katarzyna