Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Typ Tytuł Opis Dziedzina Termin
Spotkanie festiwalowe Powrót Komendanta - 11 listopada 1918 w Warszawie

Spacer śladami wydarzeń listopadowych z 1918 r.

Co tak naprawdę wydarzyło się w listopadzie 1918 r.? Czemu dziś obchodzimy dzień 11 listopada jako Święto Niepodległości? Dlaczego w II RP to święto obchodzono... np. 14 listopada?

Wspólnie z przewodnikiem uczestnicy spotkania odwiedzą warszawskie miejsca związane z powrotem do stolicy marszałka Józefa Piłsudskiego. Wycieczka, ilustrowana fotografiami i materiałami audio, przybliży spacerowiczom postacie, wydarzenia i klimat które towarzyszyły momentowi odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Spacer potrwa ok. 120 minut. Uczestnicy zobaczą m. in. miejsca w których przebywał Józef Piłsudski w listopadzie 1918 r. oraz to z kim spotykał sięw czasie swojego pobytu w Warszawie.

Początek spaceru o godz. 12:00 pod Kolumną Zygmunta.

• sob., 2016-09-24 12:00
Spotkanie festiwalowe „Odkryj Sulejówek” Wernisaż plenerowej wystawy fotografii

Wszystkich pasjonatów rodzinnych opowieści zapraszamy na wystawę o dawnych mieszkańcach Sulejówka i ich siedzibach. Podczas wernisażu przybliżymy, kim były postacie z fotografii odnalezionych w domowych archiwach. Opowiemy też niecodzienne historie związane z ich życiem i miejscami, w których mieszkali. Jeśli jesteś ciekawy, co powstaje po otwarciu domowych szuflad, przyjdź na spotkanie. Odkryj razem z nami siłę fotografii w przybliżaniu w niezwykły sposób zwykłych historii.

• sob., 2016-09-24 17:00
Lekcja festiwalowa Gorący listopad 1918

Lekcja w terenie w czasie której uczniowie wcielą się w role dziennikarzy poszukujących materiałów do artykułu o powrocie Józefa Piłsudskiego do stolicy. Uczestnicy poznają ciąg wydarzeń, który umożliwił przejęcie władzy przyszłemu Naczelnikowi Państwa.

• pon., 2016-09-26 10:00
  • wt., 2016-09-27 10:00
Lekcja festiwalowa Gorący listopad 1918

• pon., 2016-09-26 10:00
  • wt., 2016-09-27 10:00
Spotkanie festiwalowe Przywódca dawniej - przywódca dziś

Zapraszamy na spotkanie, w czasie którego troje przywódców ze świata kultury, religii i biznesu  będzie rozmawiać o tym jakie cechy ma dobry lider i w jaki sposób Józef Piłsudski może dziś inspirować osoby stojące na czele grup formalnych i nieformalnych.

Debatujący spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie: Czy bycia liderem można się nauczyć?

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Dominikańskiej 2.

Maks. Liczba gości: 100

• wt., 2016-09-27 18:00
Lekcja festiwalowa Gorący listopad 1918 r.

• śr., 2016-09-28 10:00
  • czw., 2016-09-29 10:00
Lekcja festiwalowa Gorący listopad 1918 r.

• śr., 2016-09-28 10:00
  • czw., 2016-09-29 10:00
Spotkanie festiwalowe Przed bitwą – prezentacja uzbrojenia legionisty

W związku z 100. rocznicą bitwy pod Kostiuchnówką zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Suską z Działu Zbiorów Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W czasie spotkania uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć niedostępne dla szerszego grona odbiorców umundurowanie oraz uzbrojenie żołnierzy walczących w Legionach Polskich w latach 1914-1918.

Prezentacja będzie połączona z gawędą na temat  życia codziennego legionistów.

• pt., 2016-09-30 18:00
Spotkanie festiwalowe Przewrót majowy w Warszawie (spacer z przewodnikiem)

Spacer śladami tragicznych wydarzeń majowych z 1926 r. Wspólnie z przewodnikiem uczestnicy spotkania odwiedzą warszawskie miejsca związane z przewrotem majowym. Wycieczka, ilustrowana fotografiami i materiałami audio, przybliży spacerowiczom postacie, wydarzenia i klimat, które towarzyszyły momentowi przejęcia władzy przez Marszałka Piłsudskiego

Spacer potrwa ok. 120 minut. Początek spaceru o godz. 12:00 pod Kolumną Zygmunta