Wydział Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego

Typ Tytuł Opis Dziedzina Termin
Spotkanie festiwalowe Matematyka finansowa w zastosowaniach.

Znajomość zastosowania matematyki finansowej jest wręcz niezbędna przy opracowywaniu danych, modelowaniu zjawisk ekonomicznych i finansowych, ocenie projektów inwestycyjnych. Będziemy rozmawiać o wykorzystywaniu wiedzy matematycznej w życiu codziennym. Mając świadomość, że można stosować matematykę finansową w życiu być może nie od razu oszacujemy ryzyko finansowe w wielkiej firmie ale na pewno będziemy czuć się pewniej rozmawiając w banku o wysokości raty kredytu.

• wt., 2016-09-27 15:00
Spotkanie festiwalowe Statystyka w praktyce.

Statystyka nie jest dziedziną specjalnie popularną ani lubianą. Warto jednak , znać możliwości analizy statystycznej i korzystać z niej, gdy jest to sensowne. Poznać znaczy oswoić i uporządkować. A my podczas zajęć poznamy podstawowe zagadnienia statystyczne i dowiemy się jakie jest praktyczne zastosowanie statystyki w życiu codziennym.

• śr., 2016-09-28 15:00
Spotkanie festiwalowe Środki europejskie są do wzięcia!

Podczas spotkania omówimy czym są i czemu służą fundusze strukturalne UE, a także jakie są warunki i procedury ubiegania się o środki finansowe pochodzące z funduszy i programów pomocowych UE. Przeprowadzimy także grę logiczną mająca na celu, w uproszczony sposób, rozwijanie zdolności z działu planowania oraz zarządzania ryzkiem w działalności gospodarczej. Taka symulacja pomaga również w zapoznaniu się z podstawową wiedzą z zakresu finansów oraz zarządzania.

• śr., 2016-09-28 16:30
Spotkanie festiwalowe Demografia jest najważniejsza

Jak będzie wyglądała Polska w 2050 roku? Wszyscy wiemy, że społeczenstwo będzie dużo starsze, ale czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jakie dokładnie będa tego konsekwencje?

• czw., 2016-09-29 15:00