Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego

Typ Tytuł Opis Dziedzina Termin
Spotkanie festiwalowe Obywatel w postępowaniu cywilnym.

Obywatel w postępowaniu cywilnym - Czyli krótka historia o tym jakie prawa i obowiązki ma każdy z nas w trakcie procesu cywilnego, jak napisać proste pisma procesowe, gdzie szukać pomocy, jak przebiega polskie postępowanie cywilne, jak je zainicjować, kiedy przysługuje nam prawnik z urzędu, jak możemy odwoływać się od orzeczeń sądu oraz do którego sądu skierować postępowanie.

• wt., 2016-09-27 15:00
Spotkanie festiwalowe (Nie)bezpieczne e-zakupy.

W sieci spędzamy coraz więcej czasu. Wyjście na zakupy też przegrywa z coraz prostszymi i tańszymi zakupami w internetowych sklepach. Porozmawiamy o kwestiach związanych z naszymi uprawnieniami konsumenta przy zakupach dokonywanych w Internecie. Porozmawiamy o sposobach złożenia reklamacji, możliwości odstąpienia od zawartej umowy i dowiemy się czym tak naprawdę jest gwarancja.

• wt., 2016-09-27 16:30
Spotkanie festiwalowe Prawo karne a młodzi ludzie.

Uczestnicy poznają najwazniejsze zagadnieniaa dotyczące prawa karnego, ze szczególnym uwzględnieniem przestępst popełnianych przez młodych ludzi. Dowiemy się jak reagować na czyny zabronione, jak się im przeciwstawić np. poprzez obronę konieczną.

• śr., 2016-09-28 15:00
Spotkanie festiwalowe Kryminologia wrogiem przestępców. Teoria i praktyka.

Kryminologia - czyli nauka o przestępstwie. ​Wprowadzimy was w tajemniczy i mroczny świat przestępców i ścigających ich ... techników kryminalistycznych.

Podczas pokazu pokażemy w naszym polowym laboratorium jak pracują prawdziwi eksperci. Zobaczycie jak się bada i identyfikuje ślady pozostawione przez przestępców. m.in. jak ujawnia się, pobiera i zabezpiecza ślady linii papilarnych oraz czerwieni wargowej. Pokaz poprowadzi Prof. Hołyst, autor ponad tysiąca prac naukowych z zakresu kryminalistyki i kryminologii.

• czw., 2016-09-29 15:00
Spotkanie festiwalowe Obywatel w postępowaniu karnym.

Podczas spotkania dowiemy się jak przedstawiają się prawa i obowiązki obywatela w różnych rodzajach postępowań sądowych. Prawo do drogi sądowej oznacza, że każdemu obywatelowi zapewnia się dostęp do sądu. Każdy ma też prawo do rozpatrzenia sprawy przez niezależny, niezawisły i właściwy sąd.

• czw., 2016-09-29 16:30
Spotkanie festiwalowe Co Unia Europejska daje swoim obywatelom?

Temat przynależności Polski do UE oraz jej przyszłość to gorący temat. Postaramy się jednak na chłodno porozmawiać o tym jak osobiście wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej. Poruszymy zagadnienia korzyści, płynących z procesu integracji europejskiej i przyszłości projektu europejskiego.

• pt., 2016-09-30 15:00
Spotkanie festiwalowe Co powinien wiedzieć młody podatnik?

Jako podatnicy często nie wiemy jakie prawa nam przysługują i o jakich obowiązkach względem urzędów skarbowych powinniśmy pamiętać. Znajomość podstawowych praw i obowiązków podatnika sprawia, że bez problemu możemy się wywiązywać ze zobowiązań podatkowych. Uwierzcie specjalistom, lepiej być przygotowanym, ponieważ konsekwencje niewiedzy mogą nas słono kosztować.

• pt., 2016-09-30 16:30