Czy potrzebne nam lasy naturalne?

Las Bielański to jeden z najciekawszych obiektów przyrodniczych w granicach Warszawy. Stanowi wspomnienie dawnej Puszczy Mazowieckiej i jest terenem zajmowanym przez różne zbiorowiska leśne, głównie o charakterze grądowym i łęgowym. Od wielu lat rezerwat ten jest poligonem badawczym i dydaktycznym dla pracowników i studentów Wydziału Biologii UW. Poza intensywnie użytkowanymi miejscami spacerowymi, znajdziemy tu bardzo cenne przyrodniczo fragmenty o charakterze lasu naturalnego, będące środowiskiem życia wielu rzadkich gatunków roślin, zwierząt i grzybów. Spacer, prowadzony przez dwójkę biologów, będzie okazją do przedstawienia niezwykłego rezerwatu położonego w centrum wielkiego miasta oraz do dyskusji na tematy związane z biologią i ekologią lasów. W trakcie przechadzki prowadzący opowiedzą, co to są lasy pierwotne, naturalne i gospodarcze, pokażą rozmaite typy spotykanych w Polsce zbiorowisk leśnych, charakterystyczne dla nich organizmy i spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy las pozostawiony bez ingerencji ludzkiej ma szansę przetrwać.

Dostępne od:
Dostępne do:
sobota, 1 Październik, 2016 - 11:00
Las Bielański to jeden z najciekawszych obiektów przyrodniczych Warszawy. Spacer będzie okazją do przedstawienia niezwykłego rezerwatu oraz dyskusji o biologii i ekologii lasów, m.in. o tym.
Dodatkowe informacje:
Zajęcia wymagają zapisów. Zapisy pod adresem e-mail: zapisy_ogrod@biol.uw.edu.pl
Organizator:
dr hab.
Marta
Wrzosek
dr hab.
Marcin
Zych
ul. Tczewska
Wejście do Lasku Bielańskiego od ul. Tczewskiej.