Najsłynniejsze polskie stanowiska paleontologiczne i sensacyjne odkrycia

Na zajęciach oprócz krótkiego wstępu na temat paleontologii i pracy paleontologów, omawiane będą polskie stanowiska paleontologiczne i odkryte tam przez polskich paleontologów wymarłe zwierzęta (w tym dinozaury) oraz tropy sprzed milionów lat. Podczas warsztatów dzieci zrobią gipsowe odlewy tropu dinozaura – naturalnych rozmiarów, które wezmą ze sobą.

Celem zajęć jest:

• zapoznanie dzieci z paleontologią i polskimi stanowiskami paleontologicznymi;
  • zainteresowanie dzieci pracą paleontologów;
  • zapoznanie z różnymi typami skamieniałości i sposobem ich powstawania;
  • zaznajomienie z metodami poszukiwania skamieniałości, ich transportu oraz preparacji;
  • nabycie praktycznej umiejętności rozpoznawania skamieniałości;
  • zaznajomienie z prehistorycznymi zwierzętami żyjącymi na terenie Polski miliony lat temu;
  • zapoznanie z najstarszymi na świecie śladami czworonogów;
  • poznanie pierwszego polskiego dinozaura i zwierząt z nim żyjących;
  • rozbudzenie w dzieciach ciekawości i pasji badawczej;
Typ szkoły:
Liczba osób:
poniedziałek, 25 Wrzesień, 2017 - 10:30
Zajęcia obejmują wstęp o paleontologii i pracy paleontologów, a także najsłynniejsze polskie stanowiska. Podczas warsztatów dzieci zrobią gipsowe odlewy tropu dinozaura, które zabiorą do domu.
mgr
Maria