Warsztaty z kaligrafii dla dorosłych

Obecnie przy codziennym pośpiechu sztuka kaligrafii zanika wypierana przez klawiatury komputerów coraz powszechniej wybierane zamiast odręcznego pisma. Jeszcze do niedawna w szkołach kaligrafia była jednym z przedmiotów nauczania początkowego , którego głównym celem, poza doskonaleniem pisma, było kształtowanie charakteru i cierpliwości. Umiejętność pięknego pisania nadal jest doceniana tym bardziej, że coraz mniej osób posiada chęci i wystarczającą ilość samozaparcia aby się tego nauczyć. Nie jest to niemożliwe i każdy poprzez odpowiednią praktykę i ćwiczenia może udoskonalić swoje pismo. Poznawanie różnych krojów i opanowywanie ich może okazać się fantastyczną przygodą a niejeden odnajdzie w tym nawet pasje.

Podczas warsztatów będzie możliwość poznania w praktyce kilku popularnych, dawnych krojów pisma oraz narzędzi stosowanych do ich wykonania: gęsiego pióra, odpowiednio ściętego patyka i klasycznej stalówki.

Dostępne od:
Dostępne do: