Jak zarobić na wynalazku i uchronić się przed kradzieżą pomysłów

Numer: 
202

Infekcje powodowane przez lekooporne bakterie stają się obecnie coraz większym problemem medycyny na całym świecie, a na podstawie obserwacji tempa spadku skuteczności antybiotyków naukowcy prognozują, że problem ten może w ciągu najbliższych dekad przewyższyć śmiertelnym żniwem nawet schorzenia nowotworowe. W Amber Laboratories za pomocą nowoczesnej aparatury badawczej weryfikujemy dane odnalezione w starodrukach i przekazach ludowych na temat leczniczych właściwości bursztynu bałtyckiego i staramy się opracować użyteczne medycznie rozwiązania zwalczające lekooporne bakterie. 

Codziennie na rynku globalnym pojawiają się nowe wynalazki, wzory użytkowe, przemysłowe, znaki towarowe, know-how. Jednak tylko odpowiednio prowadzona polityka oraz świadomość potrzeby ochrony własności intelektualnej zabezpiecza przedsiębiorstwo przed utratą korzyści. Ochrona wyników prac naukowo-badawczych z punktu widzenia przedsiębiorstwa przyczynia się do efektywnej komercjalizacji, uzyskiwania przewagi konkurencyjnej oraz wymiernych korzyści ekonomicznych. 

Podczas wykładu postaramy się w przystępny sposób opowiedzieć o profilu badań prowadzonych w Amber Laboratories oraz istotności ochrony własności intelektualnej w badaniach biomedycznych. 

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Dostępne od: 
16 lat
Dostępne do: 
99 lat
Termin: 
czwartek, 28 Wrzesień, 2017 - 17:00
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Wykład ukierunkowany będzie na zagadnienia związane z ochroną własności intelektualnej. Omówiona zostanie tematyka ochrony innowacji oraz zabezpieczenia przedsiębiorstw przed utratą korzyści.
Dodatkowe informacje: 
Wykład dotyczy dwóch dziedzin: prawo oraz zdrowie i medycyna.
Wykonawca
dr
Piotr
Zakrzewski
Wykonawca
Igor
Kaczmarczyk
Miejsce spotkania: 
Al. Niepodległości 188/192
00-950 Warszawa