Jak poprawić sprawność układu oddechowego

To, jakim powietrzem oddychamy wpływa bezpośrednio na układ oddechowy i może powodować problemy zdrowotne. Szacuje się, że zanieczyszczone powietrze jest w Polsce przyczyną 45 tysięcy przedwczesnych zgonów rocznie. Podczas lekcji omówimy, co jest potrzebne do prawidłowego działania naszego układu oddechowego, a co mu przeszkadza. Wyjaśnimy, co to jest astma, jak przebiega oraz jakie są jej objawy. Po krótkiej prelekcji wykonamy ćwiczenia praktyczne – uczniowie będą mogli ocenić swoją sprawność wentylacyjną płuc za pomocą spirometrii oraz przepływ powietrza w drogach oddechowych za pomocą pikflometru. Wyniki badań ochotników zostaną następnie wspólnie omówione, a na koniec zajęć zrobimy krzyżówkę podsumowującą zdobytą przez uczniów wiedzę.

Typ szkoły i dziedzina:
czwartek, 27 Września, 2018 - 13:00
Podczas lekcji zajmiemy się przydatnością spirometrii i pikflometrii w ocenie oddychania oraz omówimy najczęstsze choroby układu oddechowego.
dr hab.
Badowska-Kozakiewicz
Marta
Maksimiuk