Moja rodzina jest… antyczna

Moja rodzina jest antyczna … to tytuł lekcji w formie gry historycznej przeznaczonej dla klas 4 – 6 szkoły podstawowej. Gra pomyślana jest tak, by w prosty sposób, przy pomocy rekwizytów, dialogów z dzieł starożytnych i imitacji wybranych scen artystycznych uczniowie przenieśli się do świata antycznego, w którym żyły rodziny zamieszkujące tereny będące cywilizacyjną kolebką Europy: starożytna Grecja, Rzym, Syria-Palestyna.

Podczas wędrówki śladami starożytnych rodzin uczniowie mają sposobność odkryć antyczne wzory życia rodzinnego, którymi posługują się ich własne rodziny.

Typ szkoły i dziedzina:
poniedziałek, 24 Września, 2018 - 10:30
Uczniowie przenoszą się do świata antycznego, szukając w nim wzorów życia rodzinnego praktykowanego dzisiaj.
Dodatkowe informacje:
Jeśli będzie sprzyjająca pogoda, spotkanie będzie odbywało się poza budynkiem. Każdy z uczniów przynosi ze sobą prześcieradło, dziewczęta przepaski na włosy, chłopcy paski do spodni i krajki (jeśli to możliwe).
Współorganizator:
Muzeum Narodowe w Warszawie
Bogusława
Filipowicz
Aleje Jerozolimskie 3
Miejsce spotkania: Muzeum Narodowe w Warszawie, w środku budynku, w holu głównym, po lewej stronie od wejścia: https://www.mnw.art.pl/kontakt/