Osteologia – poznać, zrozumieć i polubić kość

Zapraszamy dzieci do niezwykle ciekawego świata zwierząt. Warsztaty mają na celu w przystępny sposób zapoznać uczniów z podstawami anatomii zwierząt. Zajęcia będą przeprowadzone w formie pokazowo-warsztatowej połączone z żywą dyskusją. Uczestnicy pod okiem prowadzącego zajęcia będą mieli okazję poznać i opisać materiał szkieletowy znajdujący się w kolekcji Muzeum Żubra w Katedrze Nauk Morfologicznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Dzieci poznają różnice gatunkowe w morfologii poszczególnych kości i morfologii szkieletów różnych gatunków zwierząt domowych i dzikich. Dowiedzą się również, jaki jest wpływ różnic gatunkowych w budowie anatomicznej na przystosowanie zwierząt do środowiska. W czasie omawiania anatomii porównawczej uczestnicy dowiedzą się, czym się różni szkielet człowieka od innych zwierząt. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się również, co to jest kość, z czego i jak jest zbudowana i jaka jest jej rola w organizmie oraz jak działa szkielet. Odpowiemy na pytania: dlaczego niektóre ptaki latają, a inne nie, po co krowie rogi, oraz rozwiążemy wiele innych osteologicznych zagadek. Spotkanie będzie doskonałą okazją do głębszego poznania anatomii zwierząt oraz do wspólnej kreatywnej i wesołej zabawy. Zapraszamy w niezwykłą podróż w głąb zwierzęcego ciała.

wtorek, 25 Września, 2018 - 12:00
Uczestnicy zajęć poznają podstawy anatomii na podstawie budowy szkieletów różnych zwierząt. Dowiedzą się też, jakie różnice w budowie kości pozwalają żyć zwierzętom w różnych środowiskach.
Katarzyna
Olbrych
ul. Nowoursynowska 159
Budynek Wydziału Medycyny Weterynaryjnej nr 24, imienia Prof. Bareja, Zakład Anatomii Porównawczej i Klinicznej, parter