Prawo na co dzień - postępowanie w sprawach nieletnich

Proponowane zajęcia prowadzone były w roku 2017/2018 w ramach zajęć uniwersyteckich "Prawo na co dzień" przez studentów w szkołach średnich. Zajęcia dotyczące postępowania w sprawach nieletnich mają na celu pokazanie uczniom granic wieku przy odpowiedzialności za czyny karalne oraz zapoznanie uczniów z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich. Po zakończonych zajęciach uczniowie będą wiedzieli, co to jest demoralizacja. W czasie lekcji m.in. zostanie przeprowadzona burza mózgów, a na koniec uczniowie rozwiążą kazusy.

"Prawo na co dzień" to najefektywniejsza forma nauki prawa! Metoda "peer to peer", czyli edukacji rówieśniczej, w której studenci prawa uczą swoich przyszłych kolegów z wydziału ma swoją długoletnią tradycję na Wydziale Prawa i Administracji UW. W ramach Festiwalu Nauki możemy pokazać część naszej pracy, aby od nowego roku szkolnego i akademickiego znów wyruszyć do warszawskich szkoł i szerzyć wiedzę prawną. Zapraszamy!

czwartek, 27 Września, 2018 - 10:00
czwartek, 27 Września, 2018 - 11:30
Zajęcia mają na celu pokazanie uczniom granic wieku przy odpowiedzialności za czyny karalne oraz zapoznanie ich z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich.
Współorganizator:
Prawo na co dzień - grupa szkolna
Małgorzata
Dziewanowska