Wirtualna podróż z Google Earth

We współczesnym społeczeństwie coraz większe znaczenie odgrywa informacja, w tym informacja mająca charakter przestrzenny. Aplikacją, która w łatwy sposób pozwala dotrzeć do informacji przestrzennej, jest globus wirtualny Google Earth. Podstawowym jego zadaniem jest wizualizacja zdjęć satelitarnych na trójwymiarowym modelu kuli ziemskiej. Google Earth wykorzystuje te same zasoby zdjęć satelitarnych, z których korzystają Mapy Google, jednak aplikacja ta jest wyposażona dodatkowo w liczne narzędzia, jest także wzbogacona o kilkadziesiąt  warstw informacyjnych. Podczas warsztatów w sali komputerowej uczniowie poznają tajniki globusa wirtualnego GE, sposoby zarządzania warstwami informacyjnymi, zasady nawigacji. Wspólnie odbędziemy wirtualną podróż do kilka ciekawych miejsc.

Typ szkoły i dziedzina:
piątek, 28 Września, 2018 - 10:00
Podczas warsztatów w sali komputerowej uczniowie poznają tajniki globusa wirtualnego GE, sposoby zarządzania warstwami informacyjnymi, zasady nawigacji. Wspólnie odwiedzimy kilka ciekawych miejsc.
Dodatkowe informacje:
Klasa zostanie podzielona na 2 grupy odbywające warsztaty równolegle w dwóch salach (2* 15 osób).
licencjat
Katarzyna