Emisja CO2 zależy od stylu życia - kalkulator śladu węglowego

Każdy z nas ma swój udział w emisji dwutlenku węgla – gazu, którego emisja powoduje zmiany klimatu. Siedząc w ciepłym pokoju, biorąc kąpiel, podróżując samochodem, pociągiem lub samolotem, robiąc zakupy – korzystamy z energii spalanych paliw kopalnych i przyczyniamy się do emisji dwutlenku węgla. Komputerowy kalkulator osobistych emisji CO2 pozwala określić, ile gazu dostaje się do atmosfery w wyniku nie tylko używania transportu czy mieszkania, ale również konsumpcji towarów przemysłowych, żywności, a także z wszystkich pozostałych sfer życia. Po wprowadzeniu, na przykładzie sposobu życia (niezupełnie statystycznie reprezentatywnego) Pana Kowalskiego, każdy będzie mógł obliczyć swój własny "odcisk węglowy".

Temat przewodni:
sobota, 29 Września, 2018 - 10:00
Większość naszych aktywności - jazda samochodem, ogrzewanie mieszkań - wiąże się ze spalaniem paliw kopalnych. Komputerowy kalkulator emisji CO2 pozwala obliczyć własny "odcisk węglowy".
Dodatkowe informacje:
więcej na stronie: http://festiwal-nauki.fuw.edu.pl/