Geniusz zespołu kluczem do sukcesu

Kierowanie zespołem pracującym nad innowacyjnymi rozwiązaniami wymaga innego rodzaju przywództwa. Badania pokazały, że innowacyjne organizacje potrzebują liderów, którzy porzucą konwencjonalny styl kierowania na rzecz budowania organizacji zdolnej do ciągłego wytwarzania innowacji, rozwijania kreatywności jednostek i zespołów. Kluczowa jest tutaj odwaga lidera do zburzenia firmowego status quo, ale też uwalnianie indywidualnego geniuszu (talentu) i zapraszanie ich do kreowania geniuszu zespołu. Ważne jest, aby lider innowacyjnego zespołu nie narzucał swojemu zespołowi "jedynie słusznego rozwiązania". W związku z tym zachęca się liderów, aby rozwijali (poprzez szkolenia i coaching) umiejętności twórczej facylitacji pracy zespołu. Liderzy powinni zachęcać do pracy zespołowej, pozwalać na ścieranie się sprzecznych pomysłów, jednocześnie łagodząc napięcia i rozwiązując konflikty. Sama postawa lidera: "wystarczy nie przeszkadzać, a wtedy moi pracownicy będą kreatywni i innowacyjni" tutaj nie wystarczy.

dr Włodzimierz Świątek - Wykładowca i ekspert na kierunku Zarządzanie i Przywództwo, psycholog, trener, facylitator i coach. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów szkoleniowych z zakresu: rozwijania umiejętności przywódczych, budowania i rozwoju zespołu, zarządzania zmianą oraz rozwijania kreatywności i innowacyjności jednostki i zespołu. Prowadzi szkolenia i coaching dla liderów i ich innowacyjnych zespołów z zakresu sztuki facylitacji.

sobota, 29 Września, 2018 - 15:00
Ważne jest, by lider innowacyjnego zespołu nie narzucał swojemu zespołowi "jedynie słusznego rozwiązania". W związku z tym zachęca się liderów, aby rozwijali umiejętności twórczej facylitacji zespołu.
Dodatkowe informacje:
Zapisy od 17 IX pod adresem: https://www.swps.pl/festiwalnauki