Nowa Panorama Literatury Polskiej – narzędzie upowszechniania wiedzy dla uczniów i studentów

Nowa Panorama Literatury Polskiej to platforma służąca prezentacji wyników badań naukowych w środowisku cyfrowym, której celem jest upowszechnianie obecnego stanu badań nad polską literaturą i kulturą oraz wypracowanie nowych sposobów prezentacji badań naukowych. Publikowane są w niej kolekcje cyfrowe, poświęcone szczególnie ważnym zjawiskom literatury polskiej (dotychczas – XIX i XX wieku), wykorzystujące możliwości narracji charakterystyczne dla mediów cyfrowych (jak połączenie tekstu z obrazem i mapą, czy możliwość nielinearnej lektury). Prezentacja będzie poświęcona możliwościom wykorzystania kolekcji zawartych w Nowej Panoramie Literatury Polskiej podczas pracy z uczniami i studentami, szczególnie podczas pracy z uczniem szczególnie zdolnym. Prezentację przedstawi dr Konrad Niciński, współautor projektu i zarazem kierownik organizacyjny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

piątek, 28 Września, 2018 - 16:00
Nowa Panorama Literatury Polskiej to platforma służąca prezentacji wyników badań naukowych w środowisku cyfrowym.
Konrad
Niciński