Perfekcjonizm - zasób czy przekleństwo? Jak człowiek staje się perfekcjonistą i co z tego wynika?

Numer: 
217

Wykład będzie poświęcony perfekcjonizmowi, charakterystyce osobowościowej związanej ze stawianiem sobie trudnych do osiągnięcia celów oraz wymaganiem od siebie ich bezbłędnego zrealizowania. Podczas spotkania i dyskusji uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak psychologowie postrzegają tę cechę oraz co wiemy na temat przyczyn jej powstawania. Przedstawione zostaną także wyniki badań prezentujące wpływ perfekcjonizmu na funkcjonowanie nastolatków i młodych dorosłych.

 

dr Konrad Piotrowski - Psycholog rozwoju, zainteresowany przede wszystkim okresem dorastania i wczesnej dorosłości. W swojej pracy naukowej zajmuje się rozwojem tożsamości, czyli procesem poszukiwania odpowiedzi na jedne z najważniejszych pytań jakie w trakcie swojego życia zadaje sobie człowiek: Kim jestem? Kim chcę być? Aktualnie zgłębia również tematykę perfekcjonizmu, w tym to, jak perfekcjonizm wpływa na sposób poszukiwania własnej tożsamości

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
piątek, 28 Września, 2018 - 18:00
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Wykład będzie poświęcony perfekcjonizmowi. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak psychologowie postrzegają tę cechę oraz co wiemy na temat przyczyn jej powstawania.
Dodatkowe informacje: 
Zapisy od 17 IX pod adresem: https://www.swps.pl/festiwalnauki
Wykonawca
dr
Konrad
Piotrowski
Miejsce spotkania: 
Chodakowska 19/31
03-815 Warszawa
Aula N308 (III piętro)