Psychologia miłości i bliskich związków

Bliskie związki, a w szczególności związki romantyczne, są jednym z ważniejszych obszarów naszego funkcjonowania społecznego. Jakość relacji partnerskich niejednokrotnie wyznacza nasze priorytety życiowe i w dużym stopniu decyduje o ocenie poziomu całego życia. Dla wielu osób duże znaczenie ma również jakość relacji rodzicielskich. Satysfakcjonujące związki mogą stać się motorem intensywnego rozwoju zarówno osobistego, jak i zawodowego. Natomiast brak porozumienia z partnerem życiowym i/lub dziećmi może przyczynić się do obniżenia jakości życia, włącznie z pogorszeniem zdrowia fizycznego i psychicznego.
Celem warsztatu będzie przedstawienie psychologicznych mechanizmów powstawania, utrzymywania oraz rozpadu bliskich związków. Prowadząca omówi, na czym polega i kiedy kształtuje się styl przywiązania, który w znacznej mierze wyznacza jakość bliskich związków. Każdy uczestnik będzie miał możliwość sprawdzenia swojego własnego stylu przywiązania. Zostaną również poruszone wątki dotyczące dynamiki związków intymnych oraz chemii miłości.

dr Małgorzata Godlewska - Psycholog społeczny, wieloletni wykładowca Uniwersytetu SWPS, trener grupowy (Laboratorium Psychoedukacji), ekspert Centrum Prasowego Uniwersytetu SWPS (prasa, radio, telewizja) i coach rozwoju osobistego (Laboratorium Psychoedukacji). Szkoli menedżerów, uczniów i nauczycieli, m.in. jako trenerka w Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych (ORKE/WSiP).

piątek, 28 Września, 2018 - 18:00
Dodatkowe informacje: