Regeneracja i rekonstrukcja stawu kolanowego z wykorzystaniem 3D struktur polimerowych

Wykład będzie obejmować omówienie zagadnień uszkodzeń stawu kolanowego. Zostaną zaprezentowane współczesne metody leczenia więzadeł i chrząstki, ze szczególnym zwróceniem uwagi na regenerację z wykorzystaniem trójwymiarowych struktur polimerowych, wytworzonych z polimerów naturalnych i syntetycznych o modyfikowanej powierzchni, oraz termowrażliwych hydrożeli. Uczestnicy będą mogli obejrzeć jeden z procesów tworzenia takich struktur 3D - proces elektroprzędzenia. Umożliwia on formowanie struktur niezwykle podobnych do włókien kolagenowych znajdujących się w ludzkich tkankach. Struktury żelowe zostaną przedstawione z wykorzystaniem naturalnych polimerów.(Popularyzacja388/L-6/2014 NCBR, ligamed.ippt.pan.pl)

wtorek, 25 Września, 2018 - 16:30
Regeneracja uszkodzeń stawu kolanowego- metody leczenia oraz rekonstrukcja z wykorzystaniem trójwymiarowych rusztowań formowanych oraz hydrożeli.
dr inż.
Dorota