Szafa mionowa i komora mgłowa

Zaprezentowane zostaną dwa urządzenia. Pierwsze z nich to detektor promieniowania kosmicznego wykrywający i sygnalizujący przelot cząstek wspomnianego promieniowania, głównie mionów. Wyświetlacz detektora będzie wyświetlał trajektorie lotu rejestrowanych cząstek. Drugie z prezentowanych urządzeń to komora mgłowa. Pozwala ona na obserwację śladów, jakie w sztucznie wytworzonej mgle pozostawiają cząstki emitowane przez materiał promieniotwórczy.

sobota, 29 Września, 2018 - 10:00
Dwa arcyciekawe urządzenia! Pierwsze to detektor obrazujący przelot mionów promieniowania kosmicznego, drugie - komora mgłowa ukazująca ślady cząstek emitowanych przez materiał promieniotwórczy.
Katarzyna
Deja
Pasteura 5
gościnnie na Wydziale Fizyki UW, wejście z rogu ul. Pasteura i ul. Pogorzelskiego, parter, sala 0.48