Sztuczna inteligencja – szanse czy zagrożenia

Na spotkaniu porozmawiamy o możliwościach, jakie niesie ze sobą wykorzystanie SI – teraz i w przyszłości. Zastanowimy się, jak ta technologia wpływa na rynek pracy, wymianę informacji, zakupy czy nawet przebieg demokratycznych wyborów.

W debacie udział wezmą:

Agata Chęcińska
Dr fizyki kwantowej, analityk Big Data. Pracowała naukowo w Polsce i Singapurze. Obecnie zajmuje się uczeniem maszynowym w deepsense.AI. Interesuje się sztuczną inteligencją, inteligentnymi miastami oraz projektami łączącymi naukę i sztukę. Wraz z zespołem DS zajęła pierwsze miejsce w tegorocznym hackathonie HackArt organizowanym przez Muzeum Narodowe w Warszawie, tworząc aplikację internetową opartą na sztucznej inteligencji. Jest też singersongwriterką (jako Agata May). W 2017 roku wraz z Siecią Obywatelską Watchdog Polska zdobyła wyróżnienie w Konkursie Niezależnej Kreacji „Kreatura”.

Mikołaj Mikołajczyk
Dr chemii, analityk Big Data. Pracował naukowo na Wydziale Farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu. W latach 2012–2015 uczestnik projektów PLGrid Plus i SPIN-LAB, z pogranicza nauki i biznesu, finansowanych z funduszy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zawodowo związany z Polskim Standardem Płatności, pomagał budować ogólnopolski system płatności bezgotówkowych BLIK. Aktualnie wraz z Cosmose Sp. z o.o. pracuje nad połączeniem reklamy online ze sprzedażą offline

Temat przewodni:
wtorek, 25 Września, 2018 - 18:00
Na spotkaniu porozmawiamy o możliwościach, jakie niesie ze sobą wykorzystanie SI – teraz i w przyszłości. Zastanowimy się, jak ta technologia wpływa na rynek pracy, wymianę informacji, zakupy i in.
Organizator:
Agata