Wady wzroku - modele i korekcja

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak widzi osoba z wadą wzroku? A może sam nosisz okulary i chcesz wiedzieć, jak działają? Przyjdź i sprawdź to sam na naszych warsztatach. Podczas warsztatów będziemy budować modele oka na ławie optycznej oraz modelować wady wzroku (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, prezbiopię) i korygować je soczewkami z kasety okulistycznej. Uczestnicy będą mieli możliwość zobaczenia, jak widzi oko z wadą wzroku i jak działają okulary korekcyjne. Uczestnicy powinni znać podstawy optyki geometrycznej (soczewki skupiające i rozpraszające, moc optyczna, ogniskowa soczewki, powstawanie obrazu w soczewce).

środa, 26 Września, 2018 - 16:00
Dodatkowe informacje:
konieczna rejestracja i rezerwacja przez stronę: http://festiwal-nauki.fuw.edu.pl/
Organizator:
doktorantki, Wydział Fizyki UW