Co widać w jaskini, czyli wirtualny spacer w podziemnym świecie

Wykład w krótki sposób opisuje formy krasu podziemnego, genezę ich powstania. Na przykładach z ogólnie dostępnych turystycznie jaskiń Polski i Europy odbywamy wspólnie wirtualną wycieczkę po jaskini, oglądając to, co z "wiecznej ciemności" wyłania się pod wpływem światła z czołówki speleologa. A w jaskini można zobaczyć nie tylko fantazyjne twory przyrody nieożywionej, ale również ślady artystycznej twórczości naszych praprzodków.

Typ szkoły i dziedzina:
poniedziałek, 23 Września, 2019 - 11:00
środa, 25 Września, 2019 - 11:00
Na przykładach z ogólnie dostępnych turystycznie jaskiń Polski i Europy odbędziemy wirtualną wycieczkę po jaskini, oglądając to, co z "wiecznej ciemności" wyłania się pod wpływem światła.
Dodatkowe informacje:
Po zakończonej lekcji możliwość zwiedzenia Muzeum Geologicznego im. S.J. Thugutta mieszczącego się na Wydziale Geologii.
Organizator:
dr hab.