Czwartorzęd - nie tylko epoka lodowcowa

Ostatnie 2 miliony lat historii Ziemi określamy mianem czwartorzędu. W trakcie wykładu postaramy się przybliżyć ten niezwykły okres, bowiem stykamy się z nim każdego dnia, często nie mając świadomości, jak bogata historia spoczywa tuż pod naszymi stopami. Najmłodszy okres dziejów naszej planety może być kojarzony głównie z epoką lodowcową, mamutami i wielkim lądolodem obecnym na naszych terenach, ale prawda jest o wiele bardziej złożona i fascynująca. Zachęcamy do poznania tej niezwykłej, choć (w geologicznej skali czasu) niedawnej historii.

Typ szkoły i dziedzina:
czwartek, 26 Września, 2019 - 11:30
Dodatkowe informacje:
Po zakończonej lekcji możliwość zwiedzenia Muzeum Geologicznego im. S.J. Thugutta mieszczącego się na Wydziale Geologii.
Organizator:
mgr