Czy uczennice i uczniowie mogą strajkować?

Strajk nauczycieli, strajk kobiet, strajk rodziców osób niepełnosprawnych czy strajk klimatyczny – słowo strajk pojawia się coraz częściej w internecie i telewizji. Czy wszystkie te wydarzenia można nazwać strajkami? Co to znaczy strajk? Kto i kiedy może strajkować? Czy uczennice i uczniowie mogą strajkować?

Zapraszam na warsztat, na którym porozmawiamy o tym, co to jest strajk, czemu służą strajki, czy w Polsce łatwo zorganizować strajk. Podczas spotkania zaprojektujemy też protest szkolny organizowany przez uczniów i uczennice.

czwartek, 26 Września, 2019 - 11:00
Warsztat dotyczący możliwości zorganizowania strajku przez uczniów i uczennice. Podczas warsztatu porozmawiamy o tym, co to znaczy strajkować i zaprojektujemy protest szkolny.
Organizator:
mgr