Dlaczego w archiwum są papierki po cukierkach?

Archiwum kojarzy się z zakurzonymi księgami, rzędami półek, z szufladami i pudłami oraz z…. No właśnie, z czym? Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie skarby tak naprawdę są w archiwum? Skąd one tam się wzięły? Czy ktoś je przynosi? Dlaczego  się je przechowuje? A może wy też macie w domu swoje archiwum?

Na warsztatach w pracowni naukowej Archiwum Państwowego w Warszawie odkryjemy, czym jest archiwum, jak ono powstaje i co tutaj się robi. Odkryjemy szuflady pełne skarbów. Dowiemy się, kto to koszykarz i piaskarz. Prześledzimy, jak 100 lat temu rodziny spędzały wolny czas i zastanowimy się, skąd my to wszystko wiemy. Każdy będzie miał okazję wejść w rolę  małego archiwistę i profesjonalnie zbadać źródła. A papierki po cukierkach? Czy znajdziemy je wśród skarbów archiwalnych?

Typ szkoły i dziedzina:
poniedziałek, 23 Września, 2019 - 09:00
wtorek, 24 Września, 2019 - 09:00
środa, 25 Września, 2019 - 09:00
Warsztaty poświęcone archiwum jako instytucji kultury, ale też tworzeniu archiwów rodzinnych, Uczniowie dowiedzą się, czym jest archiwum, co można w nim znaleźć, na czym polega praca archiwisty.
Violetta
Urbaniak