Jaka kiedyś była ta Warszawa?

Przeszłość, historia to nic innego jak korzenie. Ma je każdy z nas. Mogą być stare, młode, długie, krótkie, rozgałęzione, proste. Wszystkie służą jednemu — pozwalają nam rosnąć. Bez nich nie rozkwitniemy. Warto je poznać, aby zrozumieć siebie, swoich bliskich, swoje miasto. Na warsztatach w archiwum postaramy się odpowiedzieć na pytania: jak wyglądają nasze warszawskie korzenie? gdzie można ich poszukiwać? co mają wspólnego z dniem dzisiejszym?

Uczniowie spróbują przenieść się w czasie do Warszawy sprzed 100 lat, by przekonać się, jak wyglądało miasto, jakie były domy i ulice, których dziś już nie ma, jak wyglądali dawni warszawiacy, jak się ubierali, gdzie pracowali i jak spędzali wolny czas.

Typ szkoły i dziedzina:
czwartek, 26 Września, 2019 - 09:00
czwartek, 26 Września, 2019 - 10:30
piątek, 27 Września, 2019 - 09:00
W trakcie warsztatów w pracowni naukowej archiwum postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy można spojrzeć przez okno w….. przeszłość?
Violetta
Urbaniak