Mikroskop sił atomowych (AFM) w akcji

Katedra Fizyki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przygotuje do pokazów mikroskop sił atomowych NaioAFM.
Ten wielofunkcyjny system zapewnia solidną wydajność w ramach nanoedukacji i podstawowych badań małych próbek.
Dane AFM zawierają ilościowe informacje o głębokości i generują trójwymiarowy obraz obiektów o rozmiarach nanometrycznych.
Przeprowadzenie pojedynczej serii pomiarów będzie połączone z omówieniem charakterystyk mikroskopu i własności badanych próbek.
Również pokażemy, jak pracują studenci i naukowcy w laboratorium fizycznym.

Typ szkoły i dziedzina:
poniedziałek, 23 Września, 2019 - 11:00
wtorek, 24 Września, 2019 - 11:00
Przeprowadzenie serii pomiarów połączone z omówieniem charakterystyk mikroskopu i własności badanych próbek. Pokażemy, jak pracują studenci i naukowcy w laboratorium fizycznym.
Dodatkowe informacje:
Klasa zostanie podzielona na dwie grupy. W trakcie zajęć z mikroskopem dla jednej grupy, drugą grupą zajmie się osoba z wydziału matematyczno-przyrodniczego, która oprowadzi po kampusie uniwersyteckim i opowie o studiach i badaniach prowadzonych na UKSW. Po godzinie zamiana grup.
prof.
Iaroslav