Zjawiska krasowe - od kropli po podziemne labirynty

Wyjątkowość jaskiniowych systemów przyciągała uwagę człowieka już od tysięcy lat.  Obecnie kras stanowi przedmiot badań wielu dziedzin nauki, m.in. geologii, archeologii, biologii. Lekcja ma na celu zapoznanie uczestników z warunkami niezbędnymi do zaistnienia procesu krasowienia, przebiegiem oraz skutkami tego zjawiska. Uczniowie dowiedzą się, jakie zróżnicowane formy krasowe można odnaleźć zarówno na powierzchniach masywów krasowych, jak i w podziemnych systemach jaskiniowych.  Przedstawione zostaną przykłady znanych obiektów związanych z krasem wraz ze wskazaniem sposobów na samodzielne odkrywanie podziemnych systemów.

Typ szkoły i dziedzina:
piątek, 27 Września, 2019 - 10:00
Dodatkowe informacje:
Po zakończonej lekcji możliwość zwiedzenia Muzeum Geologicznego im. S.J. Thugutta mieszczącego się na Wydziale Geologii
Organizator:
mgr