Jak zostać Samurajem lub Sifu Kung Fu – warsztaty wschodnich sztuk walki dla dzieci i młodzieży

Prowadzący zajęcia zabiorą uczestników w ekscytującą podróż w przeszłość, do świata wojowników dawnych Chin i Japonii. Zaprezentują podstawy dwóch wielkich systemów bojowych – chińskiego Taijiquan (Tai Chi Chuan) oraz japońskiego Karate Shorin-Ryu z Okinawy. Warsztaty rozpoczną się pokazem stanowiącym połączenie ruchu, muzyki i światła, zawierającym pełne energii i siły dynamiczne kata karate i kobudo z Okinawy oraz subtelne układy Taiji (Tai Chi), medytacyjne i spokojne formy ręczne oraz bojowe formy z bronią, wykonywane w rytm niezwykłych i tajemniczo brzmiących dźwięków. Tradycyjne stroje, zapach kadzideł i dekoracje przeniosą publiczność w świat dawnych Chin oraz wyspy Okinawy.

Część druga to zajęcia ruchowe pozwalające na zapoznanie się z podstawowymi elementami obu stylów – fragmentami form i kata, bojowymi ćwiczeniami w parach, a także technikami z bronią (kij, miecz, szabla, wachlarze). Na zakończenie uczestnicy będą mieli możliwość przebrania się w tradycyjne stroje karate i Tai Chi oraz pozowania do zdjęć z bronią.

Zajęcia prowadzić będzie wykwalifikowana kadra instruktorska: pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Sekcji Taijiquan (Tai Chi Chuan) oraz Sekcji Karate KU AZS WUM, instruktorzy Stowarzyszenia Dojo oraz Szkoły Tai Chi Yin Long – Srebrny Smok, a zarazem pasjonaci tradycyjnych wschodnich sztuk walki pod wodzą Jerzego Chrzanowskigo, 6 dan Shorin-Ryu Karate, 5 dan Okinawa Kobudo, trenera pierwszej klasy karate, założyciela Stowarzyszenia DOJO, oraz Kingi Klaś-Pupar, 4 duan Wu Shu Międzynarodowej Federacji Chińskich Sztuk Walki, instruktora sportu Wu Shu, instruktora rekreacji ze specjalnością Kung Fu, Tai Chi i Chi Kung, założycielki Szkoły Yin Long – Srebrny Smok.

sobota, 28 Września, 2019 - 10:30
Dodatkowe informacje: