Krótka lekcja aerodynamiki z SAE AeroDesign

Pokaz będzie polegać na zaprezentowaniu konstrukcji naszych trzech samolotów bezzałogowych, które wzięły udział w tegorocznej edycji zawodów SAE Aero Design w Stanach Zjednoczonych. Będzie to doskonała okazja, by dowiedzieć się, z czego i w jaki sposób budujemy nasze modele. Zaprojektowanie konstrukcji wzbijającej się w powietrze wymaga wielu starannych obliczeń oraz badań. Chcielibyśmy choć w małej części przybliżyć uczestnikom zajęć proces doświadczalny przeprowadzany przed zbudowaniem finalnego samolotu oraz pokazać kilka innych ciekawych zjawisk z zakresu aerodynamiki, które mamy możliwość zaprezentować w laboratorium aerodynamiki wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.

sobota, 28 Września, 2019 - 11:00
sobota, 28 Września, 2019 - 12:30
Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się wielu informacji na temat samolotów bezzałogowych stworzonych w przez członków Koła Naukowego SAE AeroDesign i pogłębić wiedzę o aerodynamice.
Współorganizator:
Koło Naukowe SAE AeroDesign