Warsztat na temat Functional Movement System® dla dorosłych

Warsztat dla osób zainteresowanych nowoczesnymi metodami testowania sprawności pod kątem przygotowania do uprawiania sportu amatorskiego lub aktywności o charakterze rekreacyjnym, chcących wzbogacić swoją wiedzę w zakresie kształtowania motoryczności oraz wspierania rozwoju ruchowego dzieci i młodzieży. W części pierwszej prezentacja poświęcona FMS (Functional Movement System), systemowi oceniającemu fundamentalne wzorce ruchowe, stanowiące podstawę każdej aktywności fizycznej. Ich ocena pozwala na zidentyfikowanie asymetrii i ograniczeń w układzie ruchu. Zaburzenie podstawowych wzorców wpływa niekorzystnie na ekonomię ruchu, podwyższa ryzyko odniesienia urazu lub przeciążenia. Ocena FMS, poza identyfikacją zaburzeń wzorców i asymetrii, pozwala natychmiast ustalić kryteria i kierunki działań korygujących, które przywracają prawidłową jakość wzorców ruchowych.

Druga część warsztatu ma charakter zajęć praktycznych, w czasie których przeprowadzony zostanie przykładowy test FMS oraz zaprezentowane zostaną ćwiczenia mające za zadanie skorygowanie występujących dysfunkcji, asymetrii i zaburzeń funkcjonowania mięśni stabilizujących (centralnie, obwodowo), zgodnie z wynikami testu. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z technikami poprawiającymi mobilność oraz stabilizację kręgosłupa i stawów obwodowych, wykonywanych przy użyciu nowoczesnych przyborów i przyrządów równoważnych (duże piłki, poduszki balansacyjne, bosu, czy tzw. berety).

Zajęcia poprowadzi Kinga Klaś-Pupar, magister rehabilitacji ruchowej, specjalista odnowy biologicznej, międzynarodowy instruktor Functional Movement System® - nowoczesnego systemu rehabilitacji oraz przygotowania motorycznego w sporcie, wykładowca w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

niedziela, 29 Września, 2019 - 11:00
Prawidłowe przygotowanie dzieci, młodzieży i dorosłych do systematycznej aktywności ruchowej o charakterze sportowym lub rekreacyjnym – ocena funkcjonalna metodą FMS (Functional Movement System®
Dodatkowe informacje:
Zapisy od 16 IX: studiumwfis@wum.edu.pl Potrzebny niekrępujący ruchów strój sportowy, skarpetki i obuwie na zmianę. Zajęcia będą trwać od 11-14
Organizator:
Współorganizator:
Studium Wychowania Fizycznego i Sporu WUM i Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne WUM
Kinga
Klaś-Pupar