Konkurs S3KTOR 2017 - głosowanie do 30 kwietnia

Do 30 kwietnia trwa głosowanie w konkursie miasta stołecznego Warszawa S3KTOR 2017 na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową w 2017 roku.

Celem konkursu S3KTOR jest popularyzacja działań realizowanych przez trzeci sektor. Do 8. edycji konkursu zakwalifikowano 39 przedsięwzięć warszawskich organizacji pozarządowych. W ramach konkursu przyznane zostaną nagrody w 3 kategoriach podstawowych: sektor nowatorski, programowy i aktywizujący, nagroda za całokształt oraz nagroda mieszkańców.

Głos mozna oddać tutaj: http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs-sektor2017/

Projekt Niny Łazarczyk-Bilal „GośćInność” z Wydziału Zarządzania UW i organizacji Humanity in Action Polska, został nominowany w kategorii sektor nowatorski. Nagroda w tej kategorii przyznawana jest za „nowatorskie i skuteczne metody w rozwiązywaniu problemów, które mogą stanowić materiał szkoleniowy dla innych organizacji oraz stać się wzorem do naśladowania w przyszłości”.

Warsztaty edukacyjno-kulinarne „GośćInność”. Fot. „GośćInność”                             Warsztaty edukacyjno-kulinarne „GośćInność”. Fot. „GośćInność”

Przedsięwzięcie „GośćInność” to warsztaty edukacyjno-kulinarne dla dzieci w wieku szkolnym od dziesięciu do piętnastu lat. Prowadzą je imigranci z różnych krajów m.in. Algierii, Ukrainy i Białorusi. Dzięki warsztatom dzieci mają okazję poznać osoby innej narodowości czy wyznania oraz dowiedzieć się czym jest migracja, jakie są jej przyczyny, kim są imigranci, uchodźcy, osoby ubiegające się o azyl itp.