Marsz dla Nauki 22.04.2018r

March for Science to ogólnoświatowa, pronaukowa i prospołeczna inicjatywa powstała w 2017 roku, odbywająca się w Dzień Ziemi.

Marsz dla Nauki 2018 w Polsce odbędzie się w Dzień Ziemi, 22 kwietnia, rozpocznie się o godzinie 13:30 przy Pomniku Lotników Polskich , w Warszawie i ma być:
1. Przypomnieniem tego, jak ważna jest nauka jako działalność człowieka.
2. Podkreśleniem roli naukowców w społeczeństwie.
3. Zachęceniem do większych nakładów finansowo-logistycznych na polską naukę i edukację.
4. Wyrazem poparcia dla działań w przestrzeni publicznej opartych na nauce, w szczególności w kwestiach takich jak: smog, medycyna i szczepienia, energetyka, GMO i rolnictwo, klimat, gospodarka przyrodnicza i ochrona środowiska, seksualność człowieka i jego rola oraz rola grupy w społeczeństwie, teoria ewolucji biologicznej, dementowanie “fake newsów”.

Wydarzenie jest bezpartyjne, organizowane przez naukowców, lekarzy, studentów i pronaukowych działaczy. Na marszu obowiązywać będzie całkowity zakaz przynoszenia flag/banerów/przypinek/itp. z logo partii i organizacji politycznych. Zgodę na emblematy organizacji pozarządowych i firm należy uzyskać każdorazowo od organizatorów, natomiast flagi/banery z logami uniwersyteckimi, jednostkami PAN, muzeów, ogrodów zoologicznych, parków narodowych, bibliotek, centr nauki będą dozwolone bez ograniczeń.