Zakupy, pieniądze i prestiż – czyli o tym jak funkcjonują banki i płatności

Numer: 
729

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez pieniędzy, zakupów i banków. Powyższe stało się niewątpliwe wyznacznikiem pozycji społecznej, a ostatnimi czasy warunkuje prestiżu. Aby jednak tak było muszą istnieć banki, których podstawą są pieniądze. Przybierają one różną formę i postać, jednocześnie będąc jedną z bardziej skomplikowanych instytucji prawnych. Są one także pod szczególną ochroną ustawodawcy, ale nie zawsze ich posiadacza.

Celem warsztatu będzie przedstawienie mechanizmu funkcjonowania pieniądza zarówno gotówkowego i bezgotówkowego, a także szeroko rozumianych płatności bezgotówkowych. Przeciętny człowiek posługując się kartą płatniczą, wykonując płatności za pomocą telefonu, czy płacąc za zakupy w Internecie nie zastanawia się jakie towarzyszą temu mechanizmy prawne, ekonomiczne i społeczne. Nie wie także jakie grożą mu niebezpieczeństwa. Poruszony zatem zostanie także temat bezpieczeństwa posługiwania się pieniędzmi w jakiejkolwiek formie, bo najważniejsze podczas płatności są bezpieczeństwo, wiedza i świadomość.

Termin: 
poniedziałek, 23 Września, 2019 - 10:30
Czas trwania: 
60 minut
Opis skrócony: 
Pieniądze zdominowały świat, ale czy wiemy czym one są i jak z nich korzystać? Warsztaty o tym, czym są pieniądze, płatności bezgotówkowe oraz jak funkcjonują banki.
mgr
Wojciech
Maciołek
Miejsce spotkania: 
ul. Nowy Świat 72
00-330 Warszawa
Pałac Staszica