Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW

Typ Tytuł Opis Dziedzina Termin
Spotkanie festiwalowe I Ty możesz zostać programistą

Przedstawimy środowisko do programowania wizualnego SCRATCH oraz przykładowe projekty wykonane z jego pomocą. Pokażemy projekty stworzone przez uczniów, w tym zgłoszone na konkurs Kodowanie w SCRATCHu.

Nauka programowania staje się coraz bardziej istotną umiejętnością, zaczyna wchodzić do szkół na całym świecie, w tym w Polsce. W związku z tym jest wiele wątpliwości, czy dzieci potrafią programować i czy wczesne nauczanie programowania ma sens. By rozwiać wątpliwości, chcemy przedstawić najciekawsze projekty stworzone przez uczniów w trakcie zajęć szkolnych i pozalekcyjnych, w tym projekty zgłoszone na konkurs Kodowanie w SCRATCHu. Przedstawione zostanie środowisko do programowania wizualnego SCRATCH oraz przykładowe projekty wykonane z jego pomocą.

Nauki matematyczne
  • sob., 2018-09-29 11:00
Spotkanie festiwalowe Jak szybki komputer potrafimy zbudować i po co? Wykład o programowaniu równoległym

Spotkanie poświęcone programowaniu współczesnych wieloprocesorowych komputerów. Pokażemy, jak z wykorzystaniem współczesnych narzędzi można prosto i efektywnie tworzyć aplikacje na superkomputery.

Programowanie takich systemów rzeczywiście nie jest łatwe, jednak współcześni informatycy mają coraz więcej narzędzi pozwalających  na proste i efektywne programowanie dużych, wieloprocesorowych komputerów. Jest to o tyle ważne, że wzrost szybkości komputerów jest możliwy tylko dzięki zastosowaniu wielu procesorów, co widzimy już w komputerach osobistych, laptopach czy telefonach komórkowych.

Nauki matematyczne
  • sob., 2018-09-29 13:00