PAN Archiwum w Warszawie

Typ Tytuł Opis Dziedzina Termin
Spotkanie festiwalowe Warszawski Piknik Archiwalny, czyli kreatywni warszawscy archiwiści w akcji

Idea, zapał i współpraca podczas organizacji  Warszawskiego Pikniku Archiwalnego, od dziewięciu lat stołecznej impezy archiwalnej. Doświadczenia, tematy,  nowe znajomości i  znani goście. Opinie publiczności, środowiska i mediów.

Nauki humanistyczne
  • sob., 2018-09-29 11:30
Spotkanie festiwalowe Przed wojną na Kresach. Wkład Kresów Wschodnich w kształtowanie II Rzeczypospolitej

Polacy słabo znają Kresy. Nie jesteśmy świadomi zasług, jakie mają w rozwoju Rzeczypospolitej. Międzywojenne Kresy są białą plamą w świadomości młodego i średniego pokolenia.

Nauki humanistyczne
  • sob., 2018-09-29 12:00
Spotkanie festiwalowe Największe afery sportowe podczas olimpiad, mundiali i turniejów

Skandale, doping i nieprzepisowe zagrania. od przedwojennych afer na olimpiadzie w Trzeciej Rzeszy, po przygody Diego Maradony.

Nauki humanistyczne
  • sob., 2018-09-29 12:30
Spotkanie festiwalowe Maria Skłodowska-Curie wielka wśród wielkich

Wykład nawiązuje do wystawy i podzielony został na cztery bloki tematyczne: Maria i jej nadzwyczajna rodzina, wielkie miłości i wybitne córki, jej niezwykła przyjaźń z A. Einsteinem i L. Wertensteinem oraz kontakty ze znakomitymi uczonymi i politykami świata.

Nauki humanistyczne
  • sob., 2018-09-29 13:00
Spotkanie festiwalowe Bona i jej córki

Relacje rodzinne w rodzinie królowej Bony i Zygmunta Starego. Więzi Bony z jej dziećmi, a szczególnie z córkami. Wpływ polityki i osobowości matki na życie jej dzieci.

Nauki humanistyczne
  • sob., 2018-09-29 13:30
Spotkanie festiwalowe Maria Skłodowska-Curie i wielcy ludzie

Wystawa ta, składająca się z 10 różnokolorowych roll-upów, rozpoczęła cykl ekspozycji w Archiwum Polskiej Akademii Nauk pt. "Nauka i sława". Po raz pierwszy została pokazana w Pałacu Staszica podczas konferencji z cyklu  "Warszawa ma wiele twarzy", którego temat w 2017 roku brzmiał "Na katedrach i w laboratoriach - kobiety w nauce".

Nauki humanistyczne
  • sob., 2018-09-29 13:30