Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Typ Tytuł Opis Dziedzina Termin
Spotkanie festiwalowe ODWOŁANE - Podręczny dmuchany wieżowiec - papercity

Zbuduj z nami swój osobisty kieszonkowy drapacz chmur. Czy potrafisz zbudować obiekt, który sięgnie trzeciego piętra? Czy twój podręczny wieżowiec może być jeszcze wyższy?

Warsztat architektoniczny ma pomóc zrozumieć czynniki wpływającą na budynki: grawitacje, wiatr i innych budowniczych. Będziemy konstruowali dmuchane drapacze chmur. Jak wysoko uda nam się sięgnąć?
Warsztaty poprowadzi architekt Karol Szparkowski. Dla osób od 15 roku życia oraz dzieci z opiekunami.

Obszar sztuki
  • pon., 2018-09-24 16:00
Spotkanie festiwalowe Las w słoiku

Zapraszamy do udziału w warsztatach tworzenia lasów w słojach. Każdy uczestnik ma okazję do stworzenia jedynej w swoim rodzaju, naturalnej ozdoby wnętrza, a zarazem przeprowadzenia ciekawego eksperymentu. Wykreowany przez nas mikroświat zaczyna żyć własnym życiem i funkcjonuje podobnie jak świat zewnętrzny. Ten zamknięty, samowystarczalny i ciągle rozwijający się ekosystem będzie ciekawym obiektem do obserwacji zarówno z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego, jak i architektury krajobrazu. To niezwykłe doświadczenie, które angażuje każdego bez względu na wiek. Jednocześnie warsztat to doskonały sposób na relaks i medytację w kontakcie z naturą.

Obszar sztuki
  • wt., 2018-09-25 16:00
Spotkanie festiwalowe Jak powinna wyglądać przestrzeń przyjazna dzieciom i młodzieży

Warsztaty będą polegały na roboczej dyskusji z najmłodszymi mieszkańcami miasta nt. ich potrzeb i wizji przestrzeni wypoczynkowej w mieście (placu, skweru); uczestniczy będą mieli szansę wykreowania elementów zagospodarowania przestrzeni, używając kartonów, papieru oraz kredek i flamastrów - w efekcie powstanie robocza makieta ilustrująca zgłoszone pomysły.

Obszar sztuki
  • śr., 2018-09-26 17:00