Czy z wiekiem pamięć musi się pogarszać?

Numer: 
294

Funkcjonowanie naszego umysłu osłabia się z upływem czasu. Czy faktycznie musi tak być? Czy możemy jakoś spowolnić lub zatrzymać zachodzące zmiany? Podczas warsztatu odpowiemy na pytania dotyczące zmian zachodzących w mózgu, a także poznamy mnemotechniki, czyli techniki ułatwiające zapamiętywanie. Po warsztacie każdy uczestnik będzie potrafił zapamiętać kilkadziesiąt wyrazów - to wcale nie jest magia!

 

Magdalena Przedniczek - Absolwentka Wydziału Psychologii SWPS, obecnie doktorantka ostatniego roku Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS. W pracy badawczej zajmuje się tematyką treningów poznawczych. Posiada 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i treningów. Od 2013 r. jest właścicielką Szkoły Pamięci i prowadzi szkolenia z zakresu treningu pamięci i metod efektywnego uczenia się z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami. Od 2005 r. wolontariuszka w Fundacji Mam Marzenie, spełniającej marzenia chorych dzieci, gdzie pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu.

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Termin: 
sobota, 29 Września, 2018 - 15:00
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Funkcjonowanie naszego umysłu osłabia się z upływem czasu. Czy faktycznie musi tak być? Po warsztacie każdy uczestnik będzie potrafił zapamiętać kilkadziesiąt wyrazów - to wcale nie jest magia!
Dodatkowe informacje: 
Zapisy od 17 IX pod adresem: https://www.swps.pl/festiwalnauki
Wykonawca
mgr
Magdalena
Przedniczek
Miejsce spotkania: 
Chodakowska 19/31
03-815 Warszawa
Sala N307 A (III piętro)