Ile kosztują kwiaty na łące? O usługach ekosystemowych i ich wycenie

Wyobraź sobie wielką fabrykę, która ubiera Cię, żywi, dba o Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. To przyroda. Przywykliśmy myśleć, że z jej zasobów możemy korzystać za darmo. Ale to przecież nie znaczy, że są  bezwartościowe! Podczas spotkania przedstawimy popularną na całym świecie koncepcję usług ekosystemowych. Opowiemy, jakie korzyści daje człowiekowi przyroda oraz spróbujemy określić jej wartość. Czy można podać konkretną cenę kwiatów na łące albo ryb w jeziorze? I czy traktowanie przyrody jak gigantycznego hipermarketu ma w ogóle sens? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te i inne pytania.

Typ szkoły:
Liczba osób:
Klasa od:
Klasa do:
środa, 28 Wrzesień, 2016 - 10:00
Wyobraź sobie wielką fabrykę, która ubiera Cię i żywi. To przyroda. Przedstawimy popularną na całym świecie koncepcję usług ekosystemowych. Opowiemy, jakie korzyści daje człowiekowi przyroda.
dr hab.
Sylwia