"I nie tylko słoni żal..."

Numer: 
690

Zajęcia poświęcone walce z przemytem zwierząt oraz wyrobów z nich wykonanych, takich jak ubrania, galanteria, ozdoby, preparaty medycyny chińskiej czy wypchane eksponaty. Co roku celnicy konfiskują miliony sztuk "zwierzęcej kontrabandy", która kosztuje wiele istnień zagrożonych gatunków zwierząt. Jest to niezwykle dochodowy proceder, podlegający stosunkowo niskim karom. Niestety, nie każdy z potencjalnych nabywców zdaje sobie sprawę, że z pozoru niewinne pamiątki okupione są męczarnią i śmiercią bardzo wielu żywych stworzeń. Wzrost świadomości w tej materii pozwoli ograniczyć popyt na egzotyczne nielegalne pamiątki i tym samym będzie miała wpływ na ograniczenie kłusownictwa i nielegalnych polowań. Odpowiedzialny turysta to człowiek, który nie przykłada ręki do zagłady zwierząt, piętnuje handel nielegalnymi wyrobami i pomaga chronić naturalne środowisko i jego mieszkańców. Uczestnicy zajęć obejrzą krótką prezentację o zwierzętach, które są głównymi "dostawcami" skór, pancerzy, rogów, czy też kości słoniowej. Następnie czeka ich krótki spacer podczas, którego będą mogli zobaczyć przedstawicieli najbardziej zagrożonych gatunków i posłuchać o walce o ich przetrwanie. Zaś finałem będzie wizyta na wystawie "I nie tylko słoni żal...", która została niedawno otwarta w Słoniarni Warszawskiego ZOO, gdzie prezentowane są okazy przywożone z całego świata jako kontrowersyjne pamiątki z egzotycznych podróży.

 

 

Typ szkoły: 
Dziedzina: 
Liczba osób: 
30
Termin: 
poniedziałek, 25 Wrzesień, 2017 - 10:00
wtorek, 26 Wrzesień, 2017 - 10:00
środa, 27 Wrzesień, 2017 - 10:00
czwartek, 28 Wrzesień, 2017 - 10:00
piątek, 29 Wrzesień, 2017 - 10:00
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Zajęcia o walce z przemytem zwierząt oraz wyrobów z nich wykonanych. Prezentacja multimedialna, spacer po ZOO i zwiedzanie wystawy 'I nie tylko słoni żal...".
Dodatkowe informacje: 
Brak ograniczeń dla osób niepełnosprawnych.
Wykonawca
mgr
Agata
Borucka Rasińska
Wykonawca
mgr
Żaneta
Antosiewicz
Wykonawca
mgr
Anna
Węgrzynowicz
Wykonawca
mgr
Ewa
Jakowlew
Wykonawca
Ewa
Ziółkowska
Miejsce spotkania: 
Ratuszowa 1/3
03-461 Warszawa
Zajęcia odbywają się na sali konferencyjnej przed głównym wejściem do ZOO. W drugiej części zajęć - spacer po ZOO i zwiedzanie wystawy.