Różnorodność świata roślin - najdziwniejsze rośliny na naszej planecie

Numer: 
272

Podczas spotkania festiwalowego  poznamy bogactwo form i strategii życiowych różnych przedstawicieli królestwa roślin. Dowiemy się który gatunek jest największy? Który posiada największe kwiaty? Który żyje najdłużej? Jak rośliny polują na owady?. Po prezentacji multimedialnej udamy się na wycieczkę  terenową, podczas której będziemy odkrywać najdziwniejsze rośliny zgromadzone w naszym Ogrodzie Botanicznym. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób rośliny potrafią przetrwać na pustyni (sukulenty liściowe, kaktusy, wilczomlecze), a jak radzą sobie na bagnach (owadożerne). Jakie rośliny rosły w czasach dinozaurów, a którym  udało im się przetrwać do naszych czasów (wolemia, metasekwoja, miłorząb) Przekonamy się czy rośliny „współpracują” ze zwierzętami? Jak rośliny potrafią  wykorzystać owady, a jak inne zwierzęta?

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Dostępne od: 
7 lat
Dostępne do: 
100 lat
Termin: 
sobota, 30 Wrzesień, 2017 - 11:00
Czas trwania: 
90 minut
Opis skrócony: 
Podczas wykładu i wycieczki poznamy bogactwo form i strategii życiowych różnych przedstawicieli królestwa roślin. Przekonamy się między innymi czy rośliny „współpracują” ze zwierzętami?
Dodatkowe informacje: 
Aktywność terenowa – podczas zwiedzania przewidziane są konkursy. Liczba miejsc ograniczona do 35 osób. Zapisy od 18 IX: stolarzewicz@obpan.pl
Organizator: 
Wykonawca
inż.
Magdalena
Zawadka
Wykonawca
mgr inż.
Katarzyna
Stolarzewicz
Wykonawca
mgr
Dorota
Górowska
Wykonawca
licencjat
Marta
Parysek
Miejsce spotkania: 
ul. Prawdziwka 2
02-973 Warszwa
Spotkanie w Centrum Edukacji Przyrodniczo – Ekologicznej.