Taki barszcz straszny, jak go malują. Przykład inwazji w świecie roślin

Inwazje biologiczne obcych gatunków stanowią jeden z najbardziej złożonych problemów w ekologii i ochronie przyrody. Wykład będzie dotyczył bardzo aktualnego i głośnego ostatnio tematu inwazji barszczu Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) i barszczu olbrzymiego (Heracleum mantegazzianum) na terenie Polski. Oba gatunki są szkodliwe dla człowieka, zwierząt a nawet innych roślin. Słuchacze dowiedzą się, jak odróżnić te groźne rośliny od innych, podobnych a nieszkodliwych, poznają historię i uwarunkowania szybkiego rozprzestrzenienia się barszczy kaukaskich w Polsce oraz metody walki z tymi niebezpiecznymi gatunkami. Nakreślony zostanie również ogólny problem inwazji roślinnych.

Dostępne od:
Dostępne do:
piątek, 29 Wrzesień, 2017 - 15:00
Szybkie rozprzestrzenianie się w Polsce dwóch niebezpiecznych gatunków barszczy kaukaskich stanowi zagrożenie dla człowieka, rodzimej flory i zwierząt.
Organizator:
Ingeborga