Uwaga kleszcze!

Numer: 
293

UWAGA KLESZCZE! Hasło to, niczym zdarta płyta, powraca co roku strasząc nas przed konsekwencjami pogryzienia przez te niewielkie pajęczaki. Czy naprawdę mamy się czego bać? Otóż jesteśmy gatunkiem, u którego wszystko co nieznane, wywołuje nie tylko strach, ale też rozbudza niesamowitą wyobraźnię. Z tego też względu, wokół kleszczy narosło wiele mitów i niedomówień.

Serdecznie zapraszam na wspólne spotkanie, podczas którego razem rozprawimy się z tymi mitami. W przystępny sposób opowiem o biologii kleszczy, jak to się dzieje, że są przyczyną wielu chorób oraz o obecnie dostępnych metodach diagnozowania chorób odkleszczowych. Zostaną wyjaśnione poszczególne metody diagnostyczne takie jak ELISA, western blot czy PCR oraz przedstawione ich dobre jak i złe strony. Odpowiemy na pytania: co znaczy wynik fałszywie dodatni i fałszywie ujemny, co to jest czułość testu diagnostycznego, co sprawia, że otrzymany wynik jest wiarygodny.

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Dostępne od: 
14 lat
Dostępne do: 
100 lat
Termin: 
sobota, 23 Wrzesień, 2017 - 09:00
Czas trwania: 
45 minut
Opis skrócony: 
Wspólnie rozprawimy się z mitami na temat kleszczy. Opowiem o biologii kleszczy, jak to się dzieje, że są przyczyną wielu chorób oraz o obecnie dostępnych metodach diagnozowania chorób odkleszczowych.
Wykonawca
dr
Małgorzata
Beręsewicz
Miejsce spotkania: 
ul. A. Pawińskiego 5
02-106 Warszawa
I p., sala konferencyjna D 204, 205; jest winda