Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa

Typ Tytuł Opis Dziedzina Termin
Lekcja festiwalowa Dorastanie w sieci a prywatność

Co dla młodych ludzi oznacza prywatność? Czy w sieci można ją zachować? Sprawdź, jak sam dbasz o swoje bezpieczeństwo. Poznaj autentyczne problemy, które wynikły z braku dbałości o zachowanie własnej prywatności.

• pon., 2019-09-23 09:30
Lekcja festiwalowa Jak wykorzystać smartfon w szkole – warsztat IT Szkoły

Na tę lekcję koniecznie zabierzcie swoje smartfony! Wykorzystamy darmowe aplikacje online'owe, żeby pokazać Wam, jak ciekawie przedstawić projekty edukacyjne, uatrakcyjnić lekcję, przygotować fajną prezentację, czy zmontować film z wycieczki szkolnej. Poznacie też sposoby na swoją kreację w mediach społecznościowych. A na koniec opowiemy o naszym projekcie IT Szkoła (www.it-szkola.edu.pl).

• pon., 2019-09-23 11:00
Lekcja festiwalowa Botnety, ransomware, odbicia, czyli dla kogo pracuje twój komputer

Co to jest botnet? Jak powstaje, jak się z nim walczy? Jak chronić się przed ransomware? Na czym polega efekt wzmocnienia w atakach odbiciowych? Innymi słowy - dlaczego dbając o swój sprzęt, dbasz nie tylko o własne bezpieczeństwo.

• pon., 2019-09-23 11:30
Lekcja festiwalowa Otoczeni przez czujniki - budowa i zastosowania bezprzewodowych sieci nowej generacji

Lekcja wyjaśnia budowę nowoczesnych, bezprzewodowych sieci czujników (WSN). W sieciach tego typu źródłem przesyłanych danych są różnego rodzaju czujniki. Zebrane dane poddawane są analizie i wykorzystywane w wielu obszarach naszego życia, przemyśle oraz systemach bezpieczeństwa. W trakcie prezentacji przedstawione zostaną podstawy działania wybranych urządzeń oraz aktualne i planowane zastosowania bezprzewodowych sieci czujników. Uczestnicy wykładu poznają również możliwość budowy sieci WSN z wykorzystaniem popularnych i dostępnych w życiu codziennym urządzeń np. smartfonów, tabletów itp. Elementami wykładu będą dodatkowo: pokaz działania sieci WSN oraz eksperymenty dotyczące transmisji radiowej i wyników pracy wybranych czujników.

• pon., 2019-09-23 12:30