Z Kampinosu do Granicy i z powrotem

Numer: 
239

Spotkanie skierowane jest do dorosłych, dzieci i młodzieży. Odbędzie się w postaci warsztatów terenowych w miejscowości Kampinos, na trasie wycieczki i terenie Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Granicy. Trasa będzie miała kształt pętli dł. ok. 7 km. Poprzez ciekawy komentarz, gry i zabawy prowadzone na całej długości trasy odkryte zostaną tajniki historii, kultury miejscowości: Kampinos i Granicy, dawnych Bud Kampinoskich, oraz piękno przyrody Puszczy Kampinoskiej. Obserwując nie tylko przyrodę, każdy uczestnik będzie mógł wyrobić w sobie szacunek dla pamiątek związanych z historią i dziedzictwem kulturowym tego terenu, a także wszelkich przejawów życia. Na zasadzie „cudze chwalicie, swego nie znacie”, uczestnicy dowiedzą się, dlaczego warto uprawiać rodzime gatunki roślin w przydomowych ogrodach i czy warto pomagać owadom, budując im specjalne domki, oraz o walce z gatunkami inwazyjnymi na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Zadaniem każdego uczestnika będzie również zaobserwować, jakie zmiany zaszły na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego na przestrzeni 60 lat jego istnienia.

Opracowanie: Beata Bąk

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Termin: 
niedziela, 22 Września, 2019 - 10:00
Czas trwania: 
240 minut
Opis skrócony: 
Wycieczka, podczas której mówić będziemy o historii wsi Kampinos i Granicy, dawnych Bud Kampinoskich, przyrodzie KPN na tle zmian, jakie zaszły na przestrzeni 60 lat jego istnienia.
Dodatkowe informacje: 
Uczestnicy powinni posiadać wygodne obuwie, odzież odpowiednią do warunków atmosferycznych.
Organizator: 
inż.
Beata
Bąk
Miejsce spotkania: 
Pętla autobusowa, ul. Niepokalanowska
05-085 Kampinos
Pętla autobusowa w Kampinosie. Dojazd: (z Warszawy ok. 45 km) drogą wojewódzką 580 Warszawa-Sochaczew, komunikacja miejska z Warszawy pętla os. Górczewska linia 719 do Leszna, dalej L29 do Kampinosu. Komunikacja prywatna Motobus z Warszawy Centrum lub z Sochaczewa.